PREZENTACE SOUBORU

 

 

PŮVODNÍ DOBOVÁ HUDBA

Soubor Cuthna Antiqua je instrumentálním tělesem staré hudby, které se zabývá historicky věrnou interpretací hudby období pozdní renesance a baroka.

 

PŮVODNÍ NÁSTROJE

Původní dobová hra vyžaduje původní techniku hry a tím pádem i konstrukčně původní typy nástrojů. Cuthna Antiqua má k dispozici kromě tradičních nástrojů, jakými jsou housle, také například vzácnou violu d’amour nebo loutnu. 

 

ŠIROKÝ REPERTOÁR

Repertoár tvoří díla známých i méně známých, avšak neméně kvalitních českých i evropských autorů. Sekce gregoriánského chorálu tvořená mužskými členy souboru provozuje tento latinský zpěv pro speciální příležitosti, zejména v chrámových prostorech.

 

VARIABILNÍ OBSAZENÍ

Soubor je velmi flexibilní a je schopen hrát v různých obsazeních, od hry jednoho sólisty nebo duetu, až po plnozvučné konsortní obsazení se sólovým zpěvem.

  

HRANÍ K RŮZNÝM PŘÍLEŽITOSTEM

Soubor je plně mobilní a je schopen zahrát k různým příležitostem. Kromě sólového recitálu staré hudby je schopen doprovodit vokální interprety nebo instrumentální sólisty a také hudebně podbarvit různé slavnostní příležitosti, jakými jsou např. svatební obřady, vernisáže nebo jiné společenské akce včetně slavnostních večeří či rautů, pro něž  barok vytvořil specifický styl, zvaný musica ad tabulam - hudba u stolu.

 

 

 

KONTAKTY

 

ARS ANTIQUA
soubor staré hudby

Umělěcký vedoucí: Jakub Michl

Manažer souboru : Jiří Arnet

T : +420 731 663 237

www.arsantiqua.cz

 

Soubor  zastupuje / fakturační údaje

Agentura Arnet – Bc. Jiří Arnet 

Raisova 439

280 02 Kolín

IČO: 65243552

Agentura není plátcem DPH.